Dnes je sobota 18.08.2018,
svátek slaví:
Helena
Zítra má svátek: Ludvík - Blahopřejeme
Zašlete květinu:
České květiny - online
Počasí Česká republika

Počasí

Pořádané akce
+ Zdarma přidat akci Kalendář akcí zde »

Reklama

Ubytování v regionech
Pozvánka na výlet
Aquacentrum Bohumín - Ostravsko
Aquacentrum Bohumín Aquacentrum Bohumín nabízí  plavecký bazén  o délce 25 m a 5 plaveckých drah. ...
Aquapark Špindl - Krkonoše
Aquapark Špindl Aquapark - Špindlerův Mlýn Vám nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském ...
Horská bobová dráha - Krkonoše
Horská bobová dráha Horská bobová dráha  je dlouhá 900 m, z toho je 700 m sjezdu. Na horní stanici Vás ...
Hrad Bečov nad Teplou - Západočeské lázně
Hrad Bečov nad Teplou Hrad Bečov nad Teplou.  Při jeho prohlídce Vám bude průvodce vyprávět historii vskutku ...
Lázně Bohdaneč - Pardubicko
Lázně Bohdaneč Lázně Bohdaneč je turisticky zajímavý východočeský region,  oplývá rybníky a ...
Minoritský klášter ve Znojmě - Jižní Čechy
Minoritský  klášter ve Znojmě Minoritský  klášter ve Znojmě. Minoritský klášter najdeme ve městě Znojmo, v ...
Mořský svět - Praha
Mořský svět Mořský svět. V září 2005 bylo otevřeno v Mořském světě obří akvárium, největší ...
Možděnice - Pardubicko
Možděnice Vítá vás skanzen Možděnice. Nabízíme vám tip na výlet.  Dílny venkovských řemesel ...
Muzeum východních Čech - Královehradecko
Muzeum východních Čech Muzeum východních Čech v Hradci Králové je jedním z největších regionálních ...
Naučná stezka - Šumárnická - Bílé Karpaty
Naučná stezka - Šumárnická Šumárnická naučná stezka vede Dolňáckém a Horňáckém.  Vítejte v Bílých Karpatech. ...
Pinkasova synagoga - Praha
Pinkasova synagoga Pinkasova synagoga. Kromě využití jako pietního místa je synagoga během vysokých ...
Rozhledna Oslednice - Vysočina
Rozhledna Oslednice Rozhledna Oslednice.  Na vrchu Oslednice (577 m) u Telče stávala dřevěná ...
Ski areál Brněnka - Jeseníky
Ski areál Brněnka Ski areál Brněnka nabízí  3 sjezdovky a  2 vleky s celkovou kapacitou 1000 osob za ...
Štefánikova hvězdárna - Praha
Štefánikova hvězdárna Štefánikova hvězdárna stojí v Petřínských sadech u Hladové zdi, vybudované v době ...
Třebíč - Bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť - Vysočina
Třebíč - Bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť Třebíč - Bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť. Románsko-gotická bazilika sv. Prokopa a ...
Zámecký pivovar - Polabí
Zámecký pivovar Zámecký Pivovar se nachází v bezprostřední blízkosti Labe v sousedství mlýna a zdymadla. ...
Zámek Mělník - Praha
Zámek Mělník Zámek Mělník. Z oken mělnického zámku je vidět soutok Labe a Vltavy. V době, kdy se ...
ZOO Park Vyškov - Brno a okolí
ZOO Park Vyškov ZOO Park Vyškov. V zoologické zahradě Vyškov se nachází  výběhy venkovních expozic ...
Zřícenina hradu Helfštýn - Haná
Zřícenina hradu Helfštýn Zřícenina hradu Helfštýn. Hrádek založil v roce 1306 loupeživý rytíř Friduš z Linavy, ...
Rozmanite-ubytovani.cz » Památné stromy
Památné stromy » Česká republika
Kraj: Město:
Okres: Region:

Celkem nalezeno: 32 záznamů, 3 stránek     « <   1 2 3   > »
Den díkůvzdání - Památné stromy
 Den díkůvzdání Na konci listopadu se v Americe slaví Den díkůvzdání. Připomenout si ho můžete tak, že zavěsíte na dveře několik velkých obilných klasů, což vám zajistí rok plný hojnosti a více »
Balkon jako sen - Památné stromy
Balkon jako sen I když třeba bydlíte tak vysoko, že případného ctitele stojícího pod balkonem nemáte šanci zaslechnout, radujte se. Balkon totiž dává vašemu bydlení další rozměr, Truhlíky za oknem jsou krásná věc, která vám i ve městě zprostředkuje kontakt s přírodou. Máte-li ovšem navíc možnost vyjít na balkon, vynést si tam židli, stoleček a hrnek s kávou, můžete si třeba i u prostřed velkoměsta vytvořit přírodní zákoutí, kde se dá v teplých dnech ... více »
Dýňové slavnosti - Památné stromy
Dýňové slavnosti Podzim již sluníčku utahuje kohoutky, ale tu a tam se ještě najde příjemně prohřátý den. Využijte jedno slunečné odpoledne k uspořádání dýňové oslavy s rodinou a přáteli. Podzimní hry s tvary, barvami a fantazijí se mohou zůčastnit i tykve a patizony. Kazdý je výtán! Lucerny Hráčům kanasty či bridže můžete na hru posvítit dýněmi, do nich vykrájíte všechny karetní symboly. Dýňové lucerničky Co potřebujete: Dýně, nůž, tvořítka na ... více »
Halloween - Památné stromy
Halloween Samhain či Halloween je prastarým magickým svátkem připadajícím na 31. říjen. Pro Kelty to byl začátek nového roku. V tuto noc se stírala hranice mezi živými a duchy mrtvých. Pro duše zesnulých se nachávalo na zápražích jídlo, na zahradě se zakopávala jablka pro duše zemřelých v tom roce. Přeměnit své sny ve skutečnost můžete tak, že si o Halloweenu po západu slunce stoupnete před zrcadlo, něco si budete přát a pokusíte se svá přání vizualizovat. Po ... více »
Chcete si v praxi vyzkoušet některá zaříkávadla a rituály? - Památné stromy
Chcete si v praxi vyzkoušet některá zaříkávadla a rituály? Chcete si v praxi vyzkoušet některá zaříkávadla a rituály? Vložíte-li do nich skutečné emoce, možná se dočkáte poodivuhodných zážitků. Mágové Scott Cunningham a David Harrington doporučují ve své knize o domácí magii praktikovat rituály a zaříkávadla pouze tehdy, budete-li mít na paměti některá důležitá pravidla. Nejdůležitější je to, že magie se musí používat pro dobro. Pokusy používat ji k ovládání či zraňování kohokoli se nakonec ... více »
Jak se vyučit čarodějkou - Památné stromy
Jak se vyučit čarodějkou Zajímáte-li se o magickou praxi skutečně vážně, je třeba učit se ze všech dostupných zdrojů. Ve světě rozšířené přírodní náboženství Wicca, jež se odvolává na prastaré keltské tradice, doporučuje řadu cvičení a rituálů. Vyberte si co vám vyhovuje. Cesta k takovým rituálům je cestou duchovního cvičení a sebepoznání, často i příjemnou relaxací a koncentrací a může být prospěšná. Taje pro lidí, kteří se k čarování a zaříkávání ... více »
Kouzla pro květen, 1. květen-kouzlo Beltane - Památné stromy
Kouzla pro květen,  1. květen-kouzlo Beltane 1. květen-kouzlo Beltane Beltane je v Keltském kalendáři koncem temné a začátkem světlé poloviny roku. Věří se, že o tomto dni je třeba vysvobodit boha světla ze zajetí boha smri nebo zemského obra, který ho šest měsíců držel v zajetí. V dávných dobách se zapalovaly dva ohně z devíti druhů dřeva a mezi nimi procházel dobytek, aby ho plameny očistily a ochránily. Lídě přes oheň skákali, což jim přineslo štěstí. Nezapomeňte nechat na zápraží ... více »
Kyvadlo odpoví na skryté otázky - Památné stromy
Kyvadlo odpoví na skryté otázky Potřebujete znát odpověď na něco, co vás trápí? Vyzkoušejte energii kyvadla. Možná budete překvapení úspěchem. Každý člověk je vybaven normálními i paranormálními schopnostmi. To, co si myslíme, co říkáme a děláme, vysílá do našeho nejbližšího okolí někdy zcela jasné, jindy stěží postřehnutelné či lidským smyslům úplně skryté signály. Ale nejsme jenom vysílačem takových signálů. Jsme také jejich přijímačem, ale tady už záleží na ... více »
Letní slunovrat - Památné stromy
Letní slunovrat Letní slunovrat připadá na 21. června. V noci je třeba zapálit oheň v krbu, což přivábí do domu štěstí. Oheň v krbu se zapaloval plameny z velkých nočních ohňů, které se na ,,čarodějnice' pálí dodnes a je dobré tento zvyk dodržet. Nasbírejte devět květin, dejte si je pod polštář a v klidu pozvolna usínejte. Možná se dostaví věštecké sny. Byliny, které jsou nasbírané o dni slunovratu, mají mnohem silnější magickou moc. Třezalka, nasbíraná v ... více »
Lughnasadh, odpradávna den oslavy úrody - Památné stromy
Lughnasadh,  odpradávna den oslavy úrody Lughnasadh, 1. srpen, odpradávna den oslavy úrody, je vhodný k pečení chleba. Slaměné dožínkové panenky z této doby dodávají domácnosti magickou atmosféru. Vykoupejte se v lázni, do které přidejte sklenici hroznového džusu či více »
Magická zahrádka - Památné stromy
Magická zahrádka Magická zahrádka Chcete-li žít v magickém domě se vším všudy, neobejdete se bez magické zahrádky. Může ji však nahradit balkón či okenní parapety s květináči a truhlíky. Zahrada dodává domu auru, chrání ho před okolním světem, zajišťuje přísun čerstvých i sušených bylin a je účinným místem k vykonávání různých magických praktik, K posílení okultních schopností je třeba pěstovat vavřín, celer, zimolez, měsíček, růži či tymián. ... více »
Magický domov - Památné stromy
Magický domov Magickým domovem může být garsonka v paneláku, vesnický statek, vilka na předměstí i srub uprostřed lesa. Každé lidské obydlí lze proměnit v magický domov, ve kterém se dobře žije pod ochranou každodenních rituálů a přírodních sil. Magický domov Jak na to? Přírodní magie, jež má kořeny v náboženstvích prastarých národů, nabízí mnoho receptů, kouzel a rituálů, které mají chránit dům a jeho obyvatele. Nemusíte se k těmto praktikám upínat ... více »
Magický druhý únorový den, Hromnice. - Památné stromy
Magický druhý únorový den, Hromnice. Magický je rovněž druhý únorový den, Hromnice. Oslavuje návrat slunce po zimě. Slavil se zapalováním svíček a vynášením pochodní. Zapalte doma svíčky, roztopte v krbu oheň a rozsviťte světla, abyste také přivítali příchod více »
Magický rok můžeme začít o Vánocích - Památné stromy
Magický rok můžeme začít o Vánocích Magický rok můžeme začít o Vánocích, původně pohanských svátcích, připomínajících narození slunečních božstev. Jedním z nejstarších rituálů v těchto dnech byl velký slavnostní oheň. Máte-li možnost, dopřejte si to také. Základem rituálu ohně byla víra, že o zimním slunovratu se znovu rodí slunce. A oheň mu měl dodat sílu a více »
Celkem nalezeno: 32 záznamů, 3 stránek     « <   1 2 3   > »


TOPlist
© Rozmanité-ubytování.cz - všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu je povolenou pouze se souhlasem provozovatele
Created by Artfocus