Dnes je sobota 18.08.2018,
svátek slaví:
Helena
Zítra má svátek: Ludvík - Blahopřejeme
Zašlete květinu:
České květiny - online
Počasí Česká republika

Počasí

Pořádané akce
+ Zdarma přidat akci Kalendář akcí zde »

Reklama

Ubytování v regionech
Pozvánka na výlet
Aquacentrum Bohumín - Ostravsko
Aquacentrum Bohumín Aquacentrum Bohumín nabízí  plavecký bazén  o délce 25 m a 5 plaveckých drah. ...
Aquapark Špindl - Krkonoše
Aquapark Špindl Aquapark - Špindlerův Mlýn Vám nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském ...
Horská bobová dráha - Krkonoše
Horská bobová dráha Horská bobová dráha  je dlouhá 900 m, z toho je 700 m sjezdu. Na horní stanici Vás ...
Hrad Bečov nad Teplou - Západočeské lázně
Hrad Bečov nad Teplou Hrad Bečov nad Teplou.  Při jeho prohlídce Vám bude průvodce vyprávět historii vskutku ...
Lázně Bohdaneč - Pardubicko
Lázně Bohdaneč Lázně Bohdaneč je turisticky zajímavý východočeský region,  oplývá rybníky a ...
Minoritský klášter ve Znojmě - Jižní Čechy
Minoritský  klášter ve Znojmě Minoritský  klášter ve Znojmě. Minoritský klášter najdeme ve městě Znojmo, v ...
Mořský svět - Praha
Mořský svět Mořský svět. V září 2005 bylo otevřeno v Mořském světě obří akvárium, největší ...
Možděnice - Pardubicko
Možděnice Vítá vás skanzen Možděnice. Nabízíme vám tip na výlet.  Dílny venkovských řemesel ...
Muzeum východních Čech - Královehradecko
Muzeum východních Čech Muzeum východních Čech v Hradci Králové je jedním z největších regionálních ...
Naučná stezka - Šumárnická - Bílé Karpaty
Naučná stezka - Šumárnická Šumárnická naučná stezka vede Dolňáckém a Horňáckém.  Vítejte v Bílých Karpatech. ...
Pinkasova synagoga - Praha
Pinkasova synagoga Pinkasova synagoga. Kromě využití jako pietního místa je synagoga během vysokých ...
Rozhledna Oslednice - Vysočina
Rozhledna Oslednice Rozhledna Oslednice.  Na vrchu Oslednice (577 m) u Telče stávala dřevěná ...
Ski areál Brněnka - Jeseníky
Ski areál Brněnka Ski areál Brněnka nabízí  3 sjezdovky a  2 vleky s celkovou kapacitou 1000 osob za ...
Štefánikova hvězdárna - Praha
Štefánikova hvězdárna Štefánikova hvězdárna stojí v Petřínských sadech u Hladové zdi, vybudované v době ...
Třebíč - Bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť - Vysočina
Třebíč - Bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť Třebíč - Bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť. Románsko-gotická bazilika sv. Prokopa a ...
Zámecký pivovar - Polabí
Zámecký pivovar Zámecký Pivovar se nachází v bezprostřední blízkosti Labe v sousedství mlýna a zdymadla. ...
Zámek Mělník - Praha
Zámek Mělník Zámek Mělník. Z oken mělnického zámku je vidět soutok Labe a Vltavy. V době, kdy se ...
ZOO Park Vyškov - Brno a okolí
ZOO Park Vyškov ZOO Park Vyškov. V zoologické zahradě Vyškov se nachází  výběhy venkovních expozic ...
Zřícenina hradu Helfštýn - Haná
Zřícenina hradu Helfštýn Zřícenina hradu Helfštýn. Hrádek založil v roce 1306 loupeživý rytíř Friduš z Linavy, ...
Kraje » Česká republika
Kraj: Město:
Okres: Region:

Celkem nalezeno: 14 záznamů, 1 stránek     « <   1   > »
Jihočeský kraj
Jihočeský kraj
Jihočeský kraj
Jihočeský kraj leží převážně na jihu České republiky ale zasahuje i na Moravu. Krajina Jihočeského kraje je známa řadou rybníků, chovem kaprů a malebných vesnic ve dvou pánvích uprostřed kraje, Českobudějovické a Třeboňské. Okolo se vypínají kopce, Středočeská pahorkatina, Českomoravská vrchovina, na hranicích s Rakouskem Novohradské hory a na jihozápadní hranici drsná horská krajina druhého nejvyššího pohoří v Čechách, majestátné Šumavy. Na ... více »
Jihomoravský kraj
Jihomoravský kraj
Jihomoravský kraj
Jihomoravský kraj na území České republiky oplývá bohatými a rozmanitými památkami sahajícími od výtvorů prvních obyvatel po díla veskrze moderní, od uměleckých skvostů měst přes nádheru hradů a zámků až po výjimečné přírodní krásy předevšm Moravský kras se svými jeskyněmi a oblast Podyjí. Nachází se zde mnoho cenných archeologických nálezů, nejznámější archeologické naleziště Dolní Věstonice. Zachovalá je lidová architektura a dosud ... více »
Karlovarský kraj
Karlovarský kraj
Karlovarský kraj
Karlovarský kraj leží  na západě České republiky a je bohatý na různé přírodní útvary díky své geologické a přírodní rozmanitosti. Velké množství historických památek je lákadlem pro turisty i lázeňské hosty. Je znám především jako kraj lázní, ale je zde rozvinutý i průmysl. Mezi nejznámější lázňe patří Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně i lázně Kynžvart. Karlovy Vary byly stále častěji dějištěm významných ... více »
Královéhradecký kraj
Královéhradecký kraj
Královéhradecký kraj
Královéhradecký kraj. Mezi množstvím přírodních památek v celém Královéhradeckém kraji vyniká zejména Český ráj a Prachovské skály. Na severu pak naše nejvyšší hory Krkonoše, které pro svou krásu patří mezi turisticky nejvyhledávanější spolu s Orlickými horami. Kromě nejvyšší hory České republiky, je Sněžce nutné přiznat i statut nejvyšší hory Krkonoš, která se nachází v českém národním parku Krkonoše, a má tvář trojbokého ... více »
Liberecký kraj
Liberecký kraj
Liberecký kraj
Liberecký kraj leží na samém severu Čech. Je krajem krasné rozmanité přírody, vrcholků hor, rybníků obklopených pískovcovými skalami i nepřeberným množstvím hradů a zámků. Symbolem kraje je Ještěd se svou rozhlednou, restaurací a televizním vysílačem. Metropolí kraje je město Liberec. Patří mezi průmyslové oblasti státu. Vyniká výrobou světově proslulé jablonecké bižuterie a skla. Územně náleží kraj k Českému masivu. Dominantní jsou zejména ... více »
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj leží z větší části v Českém Slezsku, zbývající část zabírá severní Morava. Je to kraj, známý především jako průmyslová a těžební oblast. Tradičními kulturními centry regionu jsou Ostrava, Opava a pro území Těšínska s významnou polskou menšinou Český Těšín. Města a obce v regionu Ostrava – Moravskoslezský kraj nabízejí škálu sportovního vyžití prostřednictvím stadionů, zimních stadionů a stovek hřišť, ... více »
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj leží ve střední a severozápadní části Moravy, a také na severozápadě Českého Slezska. Jeho severní část pokrývá pohoří Jeseníků s nejvyšší horou Praděd a je rájem zimních sportů. Na jihu kraje je rozlehlá velmi úrodná nížina Střední Moravy na Hané. Inspirací na výlet nebo dovolenou Vám může být, že tradice hanáckého folklóru a venkovské umění se udržuje dodnes v lidových zvycích, obřadech a slavnostech. Historické město ... více »
Pardubický kraj
Pardubický kraj
Pardubický kraj
Pardubický kraj leží převážně na východě Čech a krajským městem kraje jsou Pardubice. Zájemce o historii a znalce umění jistě přilákají skvosty české renesanční architektury – městské památkové rezervace a zámky v Pardubicích a Litomyšli. Navštívíte - li Litomyšl, nelze opomenout že město je spojeno se jménem zdejšího rodáka, slavného hudebního skladatele Bedřicha Smetany a urcitě stoji za vidění jedna z památek UNESCO skvostný renesanční ... více »
Plzeňský kraj
Plzeňský kraj
Plzeňský kraj
Plzeňský kraj leží na jihozápadě Čech. Nejdelší úsek společné hranice má s německou spolkovou zemí Bavorsko na jihozápadě. Značnou část jeho území tvoří pohoří Šumava a Český les, což znamená nádherná příroda spolu s prostředím, které poskytují vynikající podmínky pro rekreaci a turistiku. Pivo značky Prazdroj, je známým produktem této oblasti doma i v zahraničí. Plzeňský kraj oplívá nejenom sbirkou přírodních krás, ale nabizi také celou ... více »
Praha
Praha
Praha
Praha. Vítejte v Praze, hlavním městě České republiky. Praha je všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Stověžatá Praha je naší nejvýznamější městskou památkovou rezervací. Od roku 1992 je historické jádro Prahy o rozloze 866 hektarů zapsáno do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu, největšího hradního komplexu na světě. Právě historické ... více »
Středočeský kraj
Středočeský kraj
Středočeský kraj
Středočeský kraj leží uprostřed Čech. Velikostí, počtem obcí i obyvatel patří mezi největší Kraje v Česku. Středočeský kraj tvoří široký pás území rozprostírající se okolo Prahy, kde historie zanechala stopy ve formě jedinečných historických památek evropského významu. Ve Středočeském kraji k těm nejvýznamnějším patří město Kutná hora, hrady Karlštejn, Křivoklát a zámek Konopiště. Celé území zaujme obdivovatele umění a znalce ... více »
Ústecký kraj
Ústecký kraj
Ústecký kraj
Ústecký kraj - to je České středohoří, Krušné a Lužické hory, které inspirují zajímavými skalními útvary, Tiské stěny a České Švýcarsko. Uchvátí vás půvabné labské údolí Porta Bohemica a také zahrada Čech, úrodná část kraje s rozlehlými ovocnými sady, vinicemi a chmelnicemi. Prastarou legendu vám připomene památná česká hora Říp. Ve zdejší krajině pramení mnoho léčivých termálních pramenů. Můžete navštívit Teplice, nejstarší ... více »
Vysočina
Vysočina
Vysočina
Kraj Vysočina leží na pomezí Čech a Moravy a rozprostírá se v samém středu České republiky. Návštěvníci zde naleznou dvě chráněné krajinné oblasti, kterými jsou Žďárské vrchy a Železné hory. Metropolí kraje je Jihlava, nejstarší horní město českých zemí, které patřilo ve středověku k nejbohatším městům českého království, a to především díky těžbě stříbra. Rozkládá se po obou stranách bývalé zemské hranice mezi Čechami a ... více »
Zlínský kraj
Zlínský kraj
Zlínský kraj
Zlínský kraj se nachází na východě republiky, kde jeho východní okraj tvoří hranici se Slovenskem Bílé Karpaty, které směrem k severu přechází v Javorníky a Moravskoslezské Beskydy. Proto je Zlínský kraj otevřen i pro vyznavače horské turistiky nebo zimních sportů. Krajem se prolínají tři etnografické a geografické oblasti – Valašsko, Haná a Slovácko.Tradice hanáckého folklóru a venkovské umění se udržuje dodnes v lidových zvycích, obřadech a ... více »
Celkem nalezeno: 14 záznamů, 1 stránek     « <   1   > »


TOPlist
© Rozmanité-ubytování.cz - všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu je povolenou pouze se souhlasem provozovatele
Created by Artfocus